Akne Tedavisi

Akne Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

En sık görülen cilt problemlerinden biri olan akne dış görünüm açısından kişileri olumsuz etkilemektedir. Akne Tedavisi Fiyatları İzmir Karşıyaka’da  hizmet verdiğimiz estetik klinik merkezimizde detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Diğer sivilce türlerine göre tedavisi daha zorludur. Akne birçok nedenden dolayı meydana gelmektedir. En çok ergenlik çağında ortaya çıkmaktadır.

Karşıyaka Akne Tedavisi yapmakta olan firmamızda Akne tedavi edilmediği takdirde ciddi problemleri ortaya çıkartır ve kalıcı bir hal alır. Akne problemleri, cildin aşırı yağ üretmesinden dolayı ortaya çıkar. Sivilceleri sıkmak, bilinçsiz maskeler yapmak ve sağlıksız beslenmek akne oluşumlarının başlıca nedenleridir. Akne tamamen bir cilt problemidir.

Akne problemleri cildin yapısına göre tedavi süreçleri vardır. Genellikle 6 ayda geçmektedir. Fakat bazı durumlarda 1-2 yıl süreyi bulmaktadır. Çünkü akne olan bölge tahriş olmasından dolayı bakteriler en derinde meydana gelmektedir. Bu nedenlerden dolayı onlardan kurtulmanın en iyi yolu tedavi etmektir.

Akne tedavi fiyatları

İzmir Karşıyaka Akne tedavi

Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Akne problemlerini kesinlikle göz ardına alınmamalıdır. Kulaktan dolma bilgiler ile maskeler yapılmamalıdır. Zira akne olan bölge son derecede hassastır. Eğer yanlış ve bilinçsiz tedavi yapılırsa, cildin tahriş olmasına neden olacaktır. Akne problemlerinin tedavisine başlamadan önce ilk olarak doktora başvurulmalıdır. Nedenleri bilinmeli ve nedenlerine bağlı olarak doktor kontrolünde tedavi edilmelidir. Ancak bu süreç içerisinde cildin temiz kalmasına dikkat edilmelidir. Akne problemlerinin önüne geçebilmek için düzenli olarak sabah ve akşam olmak üzere cilt 2 defa yıkanmalıdır.

Cildin temiz kalması oldukça önemlidir. İzmir en yakın akne tedavisi merkezlerinden biri olan estetik klinik merkezimizdeki doktorlarımızın önerdiği husus ise akne doğru sabunlar ile cilt temizlenmelidir. Bunun yanı sıra, akneli bölge tahriş edilmeden nazik hareketler ile temizlenmelidir. Akne olan bölgeye doktor kontrolünde ilaçlar kullanılmalıdır. Akne tedavisinde asla ama asla stres yapılmamalı ve sabırlı olunmalıdır. Çünkü stres sivilce oluşumlarına neden olan en belirgin faktörlerin başında gelmektedir. Cilde bilinçsiz maskeler yapılmamalıdır. Çünkü herkesin cilt yapısı birbirinden farklıdır. Başkalarına iyi gelen maskeler başkalarına da yan etki yapmaktadır.