IAL Sistem

IAL Aşısı içerdiği %100 hyalüronik asit ile cildi onaran, nem ve esneklik sağlayan,  cildi sıkılaştıran hücreleri harekete geçiren ve içeriğinde hiçbir yabancı molekül bulundurmadığı için tamamen saf ve doğal olan bir tedavi yöntemidir. İzmir’de az sayıda klinikte uygulanmakta olan IAL Sistem Karşıyaka Kliniğimizde de uygulanmaktadır.

İçeriğinde saf hyalüronik asidin bulunmasının sebebi hyalüronik asidin cilt bağ dokusunu oluşturan en önemli yapı taşı olmasıdır. Vücutta iç organlarda, damarlarda, eklemlerde ve vücudun bazı farklı bölümlerinde bulunmaktadır. Cilde canlılık, esneklik, gençlik, gerginlik ve nem sağlayan hücre matriksini oluşturan komponentleri uyararak yeniden üretilmelerini sağlar.

Bu asit en fazla bebeklerde bulunur, bebek cildinin kusursuz yapısının sebebi hyalüronik asidin bol miktarda bulunmasıdır. Fakat yaş ilerledikçe 25-30 yaşlarından sonra cilt dokusunda belirli bir miktarda hyalüronik asit azalması olur. Böylelikle cilt canlılığını, esnekliğini, parlaklığını ve sağlıklı görüntüsünü yitirmeye başlar.

IAL Sistem (Aşısının) Cilde Faydaları Nelerdir?

Bu etken madde doğal yapısı gereği vücutla uyum sağladığından, zaman içerisinde vücutta kaybolan miktarı, dışarıdan verilerek temin edilmiş olur. Bu aşıda hyalüronik asit saf halde bulunduğundan, herhangi bir tahriş, yan etki veya risk oluşmaz. Tedavi sırasında vücuda herhangi bir sentetik, kimyasal ya da yabancı madde nüfuz etmez.

IAL Aşısının en önemli faydaları:

  • Cildin savunma sistemini artırıp güçlendirmesi,
  • Yaşlanma sürecini yavaşlatarak, zamanın yıpratıcı etkilerini geciktirmesi,
  • Hücre yenileyici (doku jenerasyonu) etkisinin güçlü olması,
  • Diz, omuz, kıkırdak dokusunu yenilemesi

IAL Sistem Kimlere Uygulanabilir?

Bu aşı 20 yaşından itibaren herkese uygulanabilir. Cildin içeriğinde doğal olarak bulunan bir molekül yapısına sahip olduğu için hiçbir reaksiyona sebebiyet vermez. Bu sebeple güneşe maruz kalınması sonucu yaşlanma belirtileri göstermiş ve sigara alkol kullanımı sebebiyle yıpranmış ciltlerde de sıklıkla tercih edilmektedir.

IAL Sistem Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılabilir?

Vücudun anti aging etkisine en çok ihtiyaç duyduğu yüz, boyun, dekolte ve el sırtı bölgelerinde, ya da solaryum veya güneşten zarar görmüş bölgelerde rahatlıkla uygulanabilir.

IAL Sistem (Aşısının) Hangi Dozda Uygulanması Gerekir?

Bu aşının uygulanmasında standart bir doz bulunmamaktadır. Cilt analizi esnasında uzman doktorun hastanın ihtiyacına göre belirleyeceği miktar uygulanmaktadır. Seansların uygulama sıklığı ise haftada 1 kez olmasıdır. Bu seansların genellikle toplam 3-4 kez tekrarlanması yeterli olmaktadır. Eğer sözkonusu tedavi yılda 2 kez tekrarlanırsa etkisi çok daha kalıcı olacaktır.

IAL Sistem (Aşısının) Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulamadan sonraki 2. Günden itibaren ciltte nemli, aydınlık ve sağlıklı bir görünüm oluşmaya başlar. Fakat tedavi etkilerinin uzun süre devam edebilmesi için sağlıklı beslenme ve kaliteli bir yaşam tarzının oluşturulması önerilir.

Tedavi (iyileşme) süreci devam ederken bol su içilmesi, sigara ve alkol tüketiminin azaltılması ve cildin güneşten korunması önerilmektedir.

IAL Sistemde Ağrı Oluşur Mu?

İşlem sonrasında ciltte kızarıklık veya şişlik olabilir. Fakat genellikle 1-2 saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. (Nadir de olsa bu etkilerin geçmesi 24 saati bulabildiği gözlemlenmiştir.)

Bu tedavi yüksek hassasiyeti olan kişilere uygulanmamalıdır.