Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı, vücudun birçok bölgesinde bulunan doğumdan itibaren bulunan, gençlik ve canlılık sağlayan, cilt için çok gerekli olan, fakat yaş aldıkça giderek azalan hyalüronik asidin, ince ve sterilize edilmiş iğneler vasıtasıyla cilt altı dokulara enjekte edilmesidir. Bu yöntem Avrupa ve Amerika’da yaklaşık 5 yıldır kullanılan en güvenilir yöntemlerdendir.

Gençlik Aşısı Neden Önemlidir?

Sözünü ettiğimiz mucizevi etkilere sahip olan hyalüronik asit, vücut içerisinde kan damarlarında, iç organlarda, cildin iç ve dış yapısında ve eklemlerde doğuştan itibaren bulunmaktadır. Tüm bu yapıların sağlıklı oluşumlarını sağlayan en önemli bileşenlerden biridir.

Bebeklerin cildinin kusursuz, canlı, parlak ve sağlıklı gözükmesinin sebebi, hyalüronik asidin en fazla bebeklerde bulunmasıdır. Zaman içerisinde, özellikle 30 yaş sonrasında bu asit vücutta (özellikle cilt dokusunda) giderek azalır. Azaldığında ise, cilt canlılığını, esnekliğini, gerginliğini ve parlaklığını yitirmeye başlar.

Hyalüronik Asit Nedir?

Bu asit bahsedildiği gibi vücudun birçok bölgesinde bulunan, oldukça önemli işlevleri olan, eksikliği büyük deformasyonlara sebep olabilecek önemli bir asit türüdür. Yaşlanma döneminin yaratacağı şekil ve yapı bozulmalarının önüne geçen, geciktiren efsane güzellik iksiri olarak geçen hyalüronik asidi dışarıdan da alabilmek mümkündür.

%100 saf olarak üretilen ve sürekli geliştirilen kullanımı ile cilt gençleştirmenin en vazgeçilmez ajanlarından biri olmuştur. Hyalüronik asidin en önemli görülebilir etkisi; ciltte nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayarak, kolajen üretimini harekete geçirmesidir.

Gençlik Aşısı Cilde Nasıl Etki Eder?

Bu aşı içerisinde kullanılan saf hyalüronik asit sayesinde, cilt altında etkileşime geçerek, uzun süre boyunca kalır. Böylece cildin savunma sistemini artırarak, yaşlanma sürecini geciktirir.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Bu teknik 20 yaşını geçmiş herkese uygulanabilir. Her cilt tipine uygun bir tedavi şeklidir. Cildin doğal molekül yapısında zaten var olan bir asit olduğundan, hiçbir alerjik reaksiyon veya yan etkiye sebep olmaz.

Gençlik Aşısı Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

 • Yüz,
 • Dekolte bölgesi,
 • Boyun,
 • El üstü sırt bölgesi,
 • Alkol, sigara, güneşin zararlı UV ışınları, solaryum ve akneden zarar görmüş bölgelere uygulanabilir.

Cilt üzerinde anti aging etki yapan bu uygulama sayesinde, kişiler daha genç görünebilmekte ve yaşlılığın etkileri azaltılarak, devam edecek deformasyonlar da, cildin savunma sisteminin güçlendirilmesi sebebiyle geciktirilmiş olur.

Gençlik Aşısının Türleri Nelerdir?

Genellikle 3 ayrı türü olan bu güzelleşme tekniğinin ülkemizde kullanılan yöntemleri:

 • IAL Sistem,
 • H100 Aşısı,

Gençlik Aşısının Vücuda Faydaları Nelerdir?

Bu mucizevi içeriğin vücuda birçok faydası vardır. Bunlardan en önemlileri:

 • Cildin savunma sistemini kuvvetlendirmesi, yaş almaya ve diğer dış etkenlere bağlı olarak oluşacak deformasonların cilde etkilerini azaltması,
 • Zamanın yıpratıcı etkilerini azaltarak, yaşlılık belirtilerini geciktirmesi,
 • Doku jenerasyonunu güçlendirerek hücreleri yenilemesi,
 • Diz, kıkırdak, omuz gibi dokuların hassas yapılarını güçlendirmesi.