Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık tedavisi yaşlanma etkilerini yok etmek ve yaşın belirtilerini yüzden silmek için yapılan uygulamaların türüdür.
Bu tedaviler, gelişen teknoloji ve ülkemizde bu konuda uzmanlaşan hekimlerin çoğalmasıyla giderek daha kolay, daha etkili ve daha fazla kişi tarafından tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir.

Kırışıklık Tedavisinde Ne Kullanılır?

Bu işlemde, bakteriden elde edilmiş bir nörotoksin ilacı kullanılmaktadır. Bu teknik,
Kaz ayakları,
Kaş ortası,
Düşük kaşların kaldırılması,
Alın kırışıklıkları gibi bazı bölgelerde kullanılabilir.

Uygulamayı Ne Kadar Süre Sonra Yinelemek Gerekir?

Kırışıklık tedavisinin kaslar üzerindeki etkisi maalesef kalıcı değildir, kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 3-4 ay sonra kaslar tekrar eski şekline geri dönmektedir (bu süreç kas, doku, kırışıklıkların derinli ve yaş gibi faktörlere bağlı olarak daha uzun veya daha kısa olabilmektedir)

Kırışıklık Tedavisi Alışkanlığa Sebep Olur Mu?

Uzun bir süre kırışıklıklarla yaşamış kişi için, tedavi sonrası görüntü oldukça moral verici ve özgüven artırıcıdır. Bu hissi yaşayan kişiler, tedavinin etkisi geçtikten sonra yeniden aynı genç ve güzel görüntüyü yakalamak için tedaviyi yinelemek isteyebilirler. Bu tamamen kişinin tercihine kalmış bir durumdur.

Dudaklara Kırışıklık Tedavisi Uygulanabilir Mi? Etkisi Nasıldır?

Uygulanabilir. Dudaklara kırışıklık tedavisi uygulandığında, kişi dudaklar üzerindeki uzunlamasına çizgilerinden (diğer adıyla sigara çizgisi) kurtulabilir. Faka bu işlemin yalnızca çizgileri ortadan kaldırmasına, konuşmayı engelleyecek herhangi bir etki yaratmamasına çok dikkat edilmelidir.
Uygulama sonrası dudaklarda belirgin bir morarma, şişme, kaşıntı vb. oluşmaz. Eğer operasyon sonrasında dudağınızda aşırı, gözü rahatsız edecek derecede bir şişkinlik oluştu ise, muhtemelen yanlış veya fazla miktarda dolgu malzemesi kullanılmıştır.

Kırışıklık Tedavisinde Kullanılan İlaç Terlemeyi Olumsuz Yönde Etkiler Mi?

Bu ilaç aşırı terlemeyi önleyebilir. Aşırı terlemenin önlenmesi de vücuttan fazla terleme yoluyla atılan fazla sıvı ve mineral kaybının önüne geçer. Vücut gerekli terlemesini koltuk altı haricindeki diğer ter bezleri vasıtasıyla da sağlamaktadır.

Kırışıklık Tedavisinin Cilde ve Bakışlara Olumsuz Etkisi Olur Mu?

Bu tamamen hastanın ve doktorun anlaştığı sınır ile ilgilidir. Hasta almak istediği sonucun ve tedavinin dozu hakkında, işlemin başında hekimi ile mutabık kalmalıdır. Hekim ise bu oranda bir tedaviyi kolaylıkla uygulayabilmektedir. Bu şekilde başlayan ve sonuçlanan bir işlemin sonrasında sürprizler yaşanmamaktadır. Kişi yüzündeki kırışıklıkların görüntüsünü ne oranda değiştirmek ve yok etmek istiyorsa, tedavi sonucu bu talepleri karşılayacak şekilde yapılacaktır.
Fakat buradaki en önemli kıstas, işlemin oldukça hassas olduğu, tedavinin mutlaka konusunda uzman hekimlere ve steril ortamlarda yaptırılması gerekmektedir. Aksi halde kişinin sosyal hayatından uzak kalması, tekrar maddi bir yük getirecek yeni uygulamalara mecbur kalması, hepsinin ötesinde hasta büyük moral kayıpları yaşayabilmektedir.

Kimlere Uygulanabilir?

18-65 yaş aralığındaki kişilerde oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Ancak 65 yaş üzeri kişilerde yapılan tedavi aynı derecede başarılı sonuçlar sağlayamayabilmektedir.