Eye Liner

Kalıcı göz kontürü de denen bu uygulama, göze boyut, şekil kazandırma, gözün var olan özelliklerinin daha da belirginleştirilmesi veya iki göz arasındaki yapısal farklılık (bozuklukların) bir miktar giderilmesine ve eşitlenmesine yarayan bir güzellik uygulamasıdır. İzmir Kalıcı Eye liner  uygulayan kliniğimizde konusunda eğitimini almış kişilerce uygulama yapılır.

Kadınların eskiden beri en fazla öne çıkarmak istedikleri bölüm olan gözleri, kalıcı eyeliner uygulaması ile acısız, zahmetsiz ve çok para harcanmadan arzu edilen görüntüye kavuşturmak günümüzde oldukça kolay ve yaygın bir uygulamadır.

Kalıcı Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Kişinin öncelikle gözlerinde nasıl, ne şekilde ve ne renk bir eyeliner çizimi istediğini kafasında belirtmiş olmalıdır. Daha sonra hekimine başvurarak, hastanın kafasındaki şekil üzerinden ilerleyerek göze en uygun eyeliner şekli, boyutu ve rengi belirtilerek devam edilir.

Kalıcı eyeliner uygulamasında, kullanılan materyal bitkisel kök boyalarıdır. Göze zararı olmayan ve genellikle yan etkisi bulunmayan bu malzemenin bitkisel kaynaklı olması, kişilerin güvenle tercih yapabilmesini sağlamıştır.

Kişinin sadece üst kirpiklerinin veya sadece alt kirpiklerinin diplerine uygulanabilir. Veya hastanın isteğine göre her iki gözünün kirpik diplerine de uygulanabilmektedir.

Kalıcı Eyeliner Uygulamasında Acı Hissedilir Mi?

Uygulama öncesinde kullanılan anestezik kremler sayesinde acı hissi genellikle ortadan kaldırılmış olur. Fakat kişiden kişiye değişebilen anestezik etkiler sebebiyle bazı hastalarda çok az veya tölere edilebilir bir ağrı hissedilebilmektedir.

İşlem bittikten sonra gözlerde az bir miktar kızarma görülebilir. Fakat endişe edilecek bir durum değildir, kızarıklık birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Kalıcı Eyeliner Uygulamasında Kaç Seans Yapılır?

Göz bölgesinin ekstra hassas bir yapı olması sebebiyle tüm eyeliner uygulaması genellikle bir seferde yapılmamaktadır. Gözde rahatsızlık yaratılmaması için kalıcı eyeliner uygulaması daha kısa tutularak, toplam üç seansa kadar çıkarılabilmektedir. Bu şekilde daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Kalıcı Eyeliner Yaptırmak İsteyen Kişilerin Nelere Dikkat Etmesi Gerekir?

Kişinin kendisini en fazla mutlu edecek olan renk ve şekile karar verirken, uzun yıllar bıkmadan kullanabileceği, mümkün olduğu kadar doğal ve gerektiğinde üzerine farklı bir günlük eyeliner uygulamasına müsait bir kalınlık ve rengi seçmesi yararına olacaktır.

Bunun yanında hastanın gözlerinde herhangi bir açık yara, çiban, arpacık gibi göz sorunları veya cildinde sorun yaratabilecek lezyonları mevcut ise, kişinin öncelikle göz ve cilt doktoruna muayene olup, doktorunun onay vermesi halinde kalıcı eyeliner uygulaması yapabileceği hususuna kendi sağlığı açısından dikkat etmelidir.

Son olarak kişinin tercih edeceği hekim ve kliniğin mutlaka en üst düzey hijyen kurallarına önem veriyor olması elzemdir. Kullanılacak malzemenin tek kullanımlık olması, araç gereçlerin mutlaka dezentekte edilmiş olması ve uygulama sırasında hijyenik cihazların kullanılması, işlemin steril bir ortamda yapılacak olmasına dikkat edilmelidir.

Kalıcı Eyeliner Ne Kadar Dayanır?

Bu konu kişiden kişiye ve kullanılan materyale göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat ortalama olarak 3-5 sene aralığında kalıcı olabilmektedir.