Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer, cilt yüzeyinde yaşlanma veya genetik faktörlere bağlı olarak oluşan bazı problemlerin giderilmesi için kullanılan bir cilt yenileme ve tedavi yöntemidir. Yan etkisinin düşük ve tedavi edici etkisinin yüksek olması sebebiyle birçok kişi tarafından sıklıkla başvurulan yöntemlerden biridir.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Neden Önemlidir?

Cilt, içerisinde vücudun ısı kaybını ve su dengesini koruyan önemli yardımcılar barındırır. Aynı zamanda vücut için zararlı organizmaların atılmasını ve vücudun dış etkenlerden korunmasını sağlayan bir bariyer görevi de gören cilt, kendisini sürekli yenileyen bir organdır.
Cildin bu denli önemli olması sebebiyle, daima sağlığından emin olunması gerekir. Cilt içten ve dıştan ne kadar sağlıklı olursa, vücudu o denli iyi koruyacak veya vücuda o oranda zarar verebilecektir.
Fraksiyonel Lazer tedavisi günümüzde kolaylaşıp yaygınlaşmıştır. Steril bir ortamda ve uzman hekimler tarafından yapılmakta olan Fraksiyonel Lazer tedavisi birçok sorun için çabuk ve etkili bir yöntemdir.
Zaman içerisinde veya doğuştan var olan leke veya benzeri cilt problemlerinin tedavisi de aksatılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki bazı cilt problemleri bir süre sonra veya bilinçsiz davranışlar sebebiyle cilt kanserine sebebiyet verebilmektedir.

Fraksiyonel Lazer Hangi Sorunların Çözümünde Kullanılır?

Leke tedavisinde,
Yara ve sivilce izlerinin tedavi edilmesinde,
Çatlak tedavisinde,
Kırışıklık, cilt sarkması gibi cilt güzelleştirme ve yenileme işlemlerinde kullanılmaktadır.
Fraksiyonel Lazer tüm bu sorunların tedavilerinde özellikle hafif ve orta dereceli ise büyük oranda başarı sağlamakta ve sorunları tam olarak ortadan kaldırabilmektedir. Eğer kırışıklık, leke veya izler derin ise kısmi başarı söz konusu olabilir. Bunun tam olarak bilinebilmesi için mutlaka güvenilir bir hekime ön muayene olunarak cilt analiz ettirilmelidir.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemde, lazer ışınları cilt yüzeyine küçük sütunlar halinde gönderilerek bu bölgede minik hasarlar yaratılır. Cilt hasarı algılayarak ışının temas ettiği bölgelere yeni kolajen hücreleri göndererek cildi yeniler. Yalnızca sorunun bulunduğu ve yenilenecek alanlara yapılan bu işlem boyunca, hasar ve yenileme döngüsü devam eder.

Fraksiyonel Lazer Seans Uygulamaları Ne Şekilde Yapılır?

Her bir seans ortalama 10-30 dakika aralığında sürmektedir. Uygulamanın toplam kaç seans yapılacağı ve seans aralıklarının ne kadar olacağı hekiminiz tarafından yapılacak analiz sonrasında belirlenecektir. Şikayetin cinsine göre değişmekle genellikle 3-5 seans uygulanması ve seanslar arasına 3-8 hafta bırakılması yeterli olmaktadır.
İşlem sırasında bazı kişilerde az denebilecek bir miktarda ağrı hissedilebilir. Bunu engellemek için soğuk üfleyen cihazlar ve lokal anestezik kremler kullanılabilmektedir.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık, şişme veya soyulma olabilir. Ancak 3-7 gün aralığında tüm bu şikayetler kendiliğinden kaybolmaktadır. İşlem sonrasında hafif nemlendiriciler sürülebilir. Eğer ödem oluşursa buz kompresi yapılabilir. İşlemden sonra 6-12 ay boyunca güneşe karşı dikkatli olunmalı ve mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Tedavinin Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Uygulamadan sonraki dördüncü ay itibariyle ciltte kolajen üretimi ve yenilenme başlar. Fakat arzu edilen sonuçlar yaklaşık 1 yıl sonrasında görülebilir.

 

Son zamanın en iyi estetik merkezinden destek aldığınız zaman böyle bir sorunla karşı karşıya kalmayacaksınız. İşini özenle ve profesyonelce yaptıklarından dolayı her geçen gün müşteri referanslarında da gözle görülür bir artış durumu görülmeye başlanmıştır. Sıkıntısız bir şekilde artık sizlerde dövmelerin silinmesini sağlamış olursunuz. Geniş bir hizmet yelpazesine sahip olduğundan dolayı hangi hizmetlerden yararlanmak istiyor olursanız olun hemen Notox Estetik merkezinin yolunu tutmanız da yeterli olacaktır. Kaliteli hizmetleri ile en kısa süre içerisinde fark yaratmayı başarmış bulunuyor. Sadece dövmelerinizi silmekle sınırlı kalan bir hizmet ağı yoktur. Aynı zamanda tüy sorunlarınızın da en kısa süre zarfı içerisinde çözüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Koltuk altı, omuz bölgesi ya da yüzde ki istenmeyen tüylerinizin yok olması adına lazer epilasyon işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Estetik merkezinde erkek lazer epilasyon hizmetleri de yer almaktadır. Üstün teknolojilere başvurularak çalışmalar dikkatli şekilde yapılmaktadır. Hemen sizlerde güvenilir lazer teknolojisinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
Estetik Merkezine gelenler aynı zamanda fraksiyonel lazer hizmetlerinden de sorunsuz şekilde yararlama şansına sahip olacaktır. Kaliteli çalışmalar sonucunda yüzünüz daha fazla gerginleşerek kırışıklıkların giderilmesi sağlanacak. fraksiyonel lazer yanı sıra cilt lekeleriniz varsa da cildinize yönelik belirlenecek olan leke tedavisi seanslarından yararlanabilirsiniz. Üstelik artık tonlarca para harcamanıza gerek kalmayacak. En makul bedellerle ihtiyaçlarınızı gidereceksiniz.