Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Kıllar ve Tüyler blhassa kadınlar için önemli derecede can sıkıcı bir durum olmakta ve moral bozmaktadır. Kıl ve Tüyler cımbız, ağda, sir, yakma gibi yöntemlerle alınsa bile illa ki de kısa süre içerisinde yerlerinden yenileri çıkmakta. Her defasında kıl ve tüyleri almak ve pürüzsüz görünmek için onca acıya katlanmak gerekmektedir.
Her seferinde hem canınız yanmakta hem de toplamda binlerce paranız boşa gitmekte. Dolayısıyla İnsanlar Yüzünde, kollarında, bacaklarında ve özel bölgelerinde bulunan istemediği kıl ve tüylerden tamamen ve sağlıklı bir şekilde kurtulmayı isterler. İşte tam da bunun için lazer epilasyon yöntemi kullanılıyor. Bu yöntem sayesinde kıl köklerine inilmekte ve istenmediğiniz tim kıl ve tüylerin sonsuza dek çıkması engelleniyor.
Cildinizin alt tabakalarında bulunan istemediğiniz kıl ve tüylerin köklerini zayıflatmak için bu bölgelere sağlığınıza zararı olmayan özel lazer ışıkları gönderiliyor. Bedeninizin değişik yerlerine göre bu aşamada farklı sayıda seanslar uygulanıyor. Tüy ve kılların köklerinizin tamamen işlevlerini kaybettiklerinde ise Lazer Epilasyon yapılan bölgelerde tekrardan tüy ve kıl oluşumları meydana gelmemektedir. Bu sayede ise lazer epilasyon uygulaması sayesinde kıl ve tüylerinden tamamen kurtulan kişiler sonsuza dek kılsız tüysüz ve pürüzsüz olan ciltlere sahip olabiliyor.
Medikal Estetik alanında cilt ve vücut estetiğine sağlıklı yaklaşım amacıyla hizmet vermekte olan Notox Estetik Klinik, Sağlıklı, güvenli, bilimsel yaklaşıma dayalı, doktor kontrolünde etkili ve hijyenik uygulama teknikleriyle tamamen müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde tutmayı hedeflemiş bir kuruluştur.
En son sistem ve Lazer Epilasyon cihazlarının piyasadaki en iyi markalarını bünyemizde barındırarak ayrıca uzman operatörlerle çalışıp sizlere hizmet sunmayı temel görev edinmiş olan Notox Estetik, Klinik sektöründeki gelişmeleri global düzeyde takip etmekte ve yeni uygulamaları tüm dünya ile aynı anda bünyesmize katmaktayız. Her biri alanında uzman, sertifikalı güleryüzlü, insan ilişkileri kuvvetli personelimiz; hijyenik kliniğimiz üst seviye konforlu lazer epilasyon tedavisi hizmeti hedefi olan değerli müşterilerimizi beklemektedir. Bu güne kadar, binlerce müşterimize lazer epilasyon, leke tedavisi, dövme silme, kimyasal ve bitkisel peeling, bölgesel incelme, selülit tedavisi, sivilce ve akne tedavisi, kök hücre, saç tedavileri ve saç ekimi, prp alanlarında klinik ortamda tedavi hizmeti vererek tecrübemizi ve hizmet kalitemizi kusursuz sayılabilecek bir noktaya ulaştırdık. Estetik Kliniğimizde Lazer Epilasyon Uyguladığı alanlar; Tüm Vücut Epilasyonu Kol Epilasyonu Kulak Epilasyonu Yüz Epilasyonu Sırt Epilasyonu Özel Bölge Epilasyonu Kaş Epilasyonu Göğüs Epilasyonu Bacak Epilasyonu Boyun Epilasyonu Tamamen hijyenik, özel lazer epilasyon odamızda uygulanmaktadır.
Lazer Epilasyon Fiyatları 2018 yılı için kullanılan cihazın kalitesi, hastanın kıl ve tüy sıklığı göz önüne alınarak verilemektedir. Lazer Epilasyon tedavisi için vücudunuzun uygun olup olmadığına doktorumuzun muayenesi sonucunda karar verilmektedir. İzmir Lazer Epilasyon fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilir, bizi arayabilirsiniz.
Lazer Epilasyon Tedavisi Öncesinde dikkat etmeniz gereken bir kaç husus vardır.
Lazer Epilasyon Tedavisi sonrasında çok önemli bir kaç hususlar için bizi arayınız.

Lazer Epilasyon Soru-Cevap

1Lazer Epilasyon Yararları
Klinik ortamda yapılırsa Lazer Epilasyon çok faydalı bir kıl ve tüy sonlandırma işlemidir.
2Lazer Epilasyon Zararları
Lazer Epilasyon Klinik ortamda yapılmazsa ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.
3En iyi epilasyon lazeri hangisidir ?
Kliniğimzde de kullandığımız Alexandrite Lazer Epilasyon cihazı bu hususta dünyadaki en iyi cihazdır.
4Lazer epilasyon seans fiyatları ne kadardır?
İzmir Lazer Epilasyon fiyatları ile ilgili merkezimizi arayınız.
5Lazer epilasyon ağrılı mıdır?
Klinik ortamda doktorumuz kontrolünde yapılan lazer epilasyon işlemi ağrısızdır.

Lazer epilasyon dalga boyu belirli bazı ışık kaynakları kullanılarak istenmeyen tüylerden kurtulmaya olanak sağlayan bir yöntemdir. Cildin yapısına uygun olarak belirlenen lazer ışığı seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır, ısıya dönüşerek çevredeki dokuya zarar vermeden sadece kıl kökünü ve çekirdek hücreyi tahrip eder.
40 yıldır önce tıbbın bazı bölümlerinde kullanılmaya başlanan lazer epilasyon, son dönemde teknolojinin ve kullanılan cihazların da gelişmesiyle üroloji, göz hastalıkları ve beyin cerrahisi gibi tıbbın farklı bölümlerinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Lazer Epilasyon Işını Nedir, Nasıl Uygulanır?

Tekniğin uygulama şekli kısaca şu şekildedir: Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmentince hızla emilir, cihazın aynı anda üflediği soğuk hava ile birlikte lazer cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşmektedir.
Lazer ışını, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda ve düz bir demet halinde cilt üzerinde yayılmasıdır. Bu olay gerçekleştiği anda, doku üzerinde aşağıdaki üç olay gerçekleşir:
Yansıma olayı (Yansıya ışık çarptığı yere enerji bırakmaz)
Geçirgenlik olayı (Işık dokudan geçtiği için dokuya enerji bırakmaz)
Absorbsiyon (Absorbe olan ışık bütün enerjisini çarptığı yere bırakır ve ısınmaya neden olur)
İnsan cildi yarı geçirgen bir dokudan meydana geldiğinden, yukarıda bahsedilen her üç olay birden farklı kombinasyonlar içerisinde görülür.

Günümüzde Kullanılan Lazer Epilasyon Teknikleri Nelerdir?

Alexandrite Lazer, Diot Lazer ve Nd-Yag lazerleri günümüzde en sık tercih edilen lazer epilasyon cihazlarıdır. Bu cihazlar radyoaktif olmadığından, herhangi bir mutajen etki tespit edilmemiştir. IPL ve Fotoepilasyon cihazları ise Lazer Epilasyon tekniği olarak kabul edilmez.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Vücudunda pigmentli, koyu renk tüyleri olan ve 12 yaşını geçmiş olan herkes için uygundur. Eğer kişinin tüyleri açık renkli ve pigmenti az yapıda ise, lazer epilasyon cihazı bu tüyleri görmeyeceğinden, söz konusu tüyler tedaviden etkilenmeyecektir.

Lazer Epilasyon Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Lazer epilasyona başlamadan evvel, gözler lazer cihazının yaydığı direk ışıktan korunmalıdır. Bunun için özel gözlükler kullanılır. Bu işlem sonrasında lazer tüm vücuda uygulanabilmektedir. Fakat lazer epilasyon ışınlarının siyah ve pigmentli tüyler üzerinde etkili olduğu ve zaman zaman açık renkli, az pigmentli tüyleri uyardığı bazı sonuçlar gözlemlenebilmektedir. Bu husustan etkilenmemek için, bu tür tüylere sahip kişilerin uzman bir doktora danışarak farklı yöntemler denemesi gerektiği önemli bir husustur.
Göz çukuru ve kulak deliğine temas ettirilmemesi gerekmektedir.

Lazer Epilasyonda Başarı Şansını Değiştiren Faktörler Nelerdir?

Lazer epilasyonda başarıyı etkileyen 2 husus vardır, Melaninin yoğunluğu ve cilt rengi. Kıla rengini veren melanin ne kadar yoğunsa, kıl o kadar koyu renkli olacak ve lazer epilasyon da o oranda başarılı olacaktır. Bir diğer husus, kişinin ten rengi ne kadar açık ise, cihaz kıl köklerini o kadar kolay bir şekilde görür, ten rengi koyu kişilerde ise başarı oranı biraz daha düşüktür.